Belgien EM 2020 – odds & matcher

Spelschema, resultat och odds

SpeltidLag
1
X
2
Tv-kanalResultat
20/11 17:00
AK Bars Kazan-Lada Togliatti
4 - 1
21/11 13:00
Avtomobilist Jekaterinburg-Vitjaz Podolsk
8 - 3
21/11 13:00
Metallurg Magnitogorsk-Torpedo Nizhny Novgorod
1 - 3
21/11 13:00
Traktor Chelyabinsk-CSKA Moskva
1 - 4
21/11 15:00
Atlant Mytishi-Severstal Cherepovec
6 - 5
21/11 15:00
HK MVD Tver-Dynamo Moskva
3 - 4
21/11 16:00
Dinamo Minsk-Spartak Moskva
2 - 5
21/11 16:00
Dinamo Riga-Lokomotiv Jaroslavl
2 - 3
22/11 11:00
Novokuznetsk-Salavat Yulaev UFA
0 - 3
22/11 12:00
Sibir Novosibirsk-Barys Nur-Sultan
5 - 3
22/11 15:00
Neftekhimik Nizhnekamsk-AK Bars Kazan
5 - 3
23/11 15:00
Avtomobilist Jekaterinburg-Torpedo Nizhny Novgorod
0 - 1
23/11 15:00
Metallurg Magnitogorsk-CSKA Moskva
0 - 3
23/11 15:00
Traktor Chelyabinsk-Vitjaz Podolsk
3 - 4
23/11 17:00
SKA St Petersburg-Atlant Mytishi
4 - 1
23/11 17:30
Dynamo Moskva-Spartak Moskva
1 - 4
23/11 18:00
Dinamo Minsk-Lokomotiv Jaroslavl
4 - 3
23/11 18:30
Dinamo Riga-HK MVD Tver
1 - 2
24/11 13:00
Novokuznetsk-Barys Nur-Sultan
2 - 3
24/11 14:00
Avangard Omsk-Amur Chabarovsk
7 - 1
24/11 14:00
Sibir Novosibirsk-Salavat Yulaev UFA
4 - 2
24/11 16:00
Lada Togliatti-AK Bars Kazan
1 - 2
25/11 15:00
Avtomobilist Jekaterinburg-CSKA Moskva
1 - 4
25/11 15:00
Metallurg Magnitogorsk-Vitjaz Podolsk
5 - 3
25/11 15:00
Traktor Chelyabinsk-Torpedo Nizhny Novgorod
1 - 4
26/11 14:00
Barys Nur-Sultan-Amur Chabarovsk
4 - 3
26/11 14:00
Sibir Novosibirsk-Novokuznetsk
3 - 0
26/11 16:00
Lada Togliatti-Neftekhimik Nizhnekamsk
3 - 4
26/11 17:00
SKA St Petersburg-Dinamo Riga
3 - 2
26/11 17:30
HK MVD Tver-Atlant Mytishi
2 - 3
26/11 18:00
Dinamo Minsk-Dynamo Moskva
4 - 2
27/11 15:00
Traktor Chelyabinsk-Metallurg Magnitogorsk
1 - 2
27/11 17:00
Severstal Cherepovec-Vitjaz Podolsk
5 - 4
27/11 17:30
Spartak Moskva-CSKA Moskva
3 - 2
28/11 12:00
Barys Nur-Sultan-Novokuznetsk
3 - 2
28/11 13:00
Salavat Yulaev UFA-Sibir Novosibirsk
6 - 1
28/11 15:00
AK Bars Kazan-Neftekhimik Nizhnekamsk
5 - 3
28/11 15:00
Lokomotiv Jaroslavl-Dinamo Riga
2 - 3
28/11 16:00
Dinamo Minsk-SKA St Petersburg
2 - 4
29/11 15:00
CSKA Moskva-Traktor Chelyabinsk
3 - 2
29/11 15:00
Torpedo Nizhny Novgorod-Metallurg Magnitogorsk
2 - 4
29/11 15:00
Vitjaz Podolsk-Avtomobilist Jekaterinburg
3 - 4
30/11 10:00
Amur Chabarovsk-Avangard Omsk
1 - 4
30/11 14:00
Barys Nur-Sultan-Sibir Novosibirsk
3 - 4
30/11 15:00
Salavat Yulaev UFA-Novokuznetsk
4 - 2
30/11 17:00
Lokomotiv Jaroslavl-Dynamo Moskva
3 - 0
30/11 17:00
Neftekhimik Nizhnekamsk-Lada Togliatti
9 - 2
30/11 17:00
Severstal Cherepovec-Atlant Mytishi
1 - 5
30/11 17:30
HK MVD Tver-Dinamo Minsk
2 - 1
30/11 17:30
Spartak Moskva-Dinamo Riga
2 - 3
1/12 17:00
Torpedo Nizhny Novgorod-Avtomobilist Jekaterinburg
3 - 1
1/12 17:00
Vitjaz Podolsk-Traktor Chelyabinsk
2 - 3
1/12 17:30
CSKA Moskva-Metallurg Magnitogorsk
4 - 5
2/12 17:00
AK Bars Kazan-Lada Togliatti
1 - 2
2/12 17:00
Lokomotiv Jaroslavl-Dinamo Minsk
4 - 1
2/12 17:30
Atlant Mytishi-SKA St Petersburg
2 - 1
2/12 17:30
HK MVD Tver-Dinamo Riga
4 - 2
2/12 17:30
Spartak Moskva-Dynamo Moskva
4 - 2
3/12 14:00
Avangard Omsk-Barys Nur-Sultan
2 - 1
3/12 14:00
Sibir Novosibirsk-Amur Chabarovsk
4 - 1
3/12 17:00
Torpedo Nizhny Novgorod-Traktor Chelyabinsk
3 - 6
3/12 17:00
Vitjaz Podolsk-Metallurg Magnitogorsk
0 - 4
3/12 17:30
CSKA Moskva-Avtomobilist Jekaterinburg
2 - 1
4/12 17:00
Severstal Cherepovec-SKA St Petersburg
3 - 8
4/12 17:30
Dynamo Moskva-HK MVD Tver
3 - 2
4/12 17:30
Spartak Moskva-Dinamo Minsk
5 - 6
5/12 11:00
Novokuznetsk-Amur Chabarovsk
2 - 3
5/12 12:00
Barys Nur-Sultan-Salavat Yulaev UFA
2 - 3
5/12 13:00
Metallurg Magnitogorsk-Traktor Chelyabinsk
6 - 0
5/12 14:00
Lada Togliatti-Neftekhimik Nizhnekamsk
1 - 2
5/12 15:00
Torpedo Nizhny Novgorod-CSKA Moskva
2 - 4
6/12 15:00
Atlant Mytishi-Lokomotiv Jaroslavl
2 - 1
6/12 15:00
HK MVD Tver-Severstal Cherepovec
3 - 5
7/12 15:00
Avtomobilist Jekaterinburg-Salavat Yulaev UFA
4 - 3
7/12 15:00
Metallurg Magnitogorsk-Avangard Omsk
5 - 3
7/12 15:00
Traktor Chelyabinsk-Barys Nur-Sultan
2 - 4
7/12 17:00
SKA St Petersburg-Torpedo Nizhny Novgorod
5 - 1
7/12 17:00
Vitjaz Podolsk-CSKA Moskva
1 - 2
7/12 17:30
Dynamo Moskva-AK Bars Kazan
4 - 2
7/12 18:00
Dinamo Minsk-Lada Togliatti
4 - 2
7/12 18:30
Dinamo Riga-Neftekhimik Nizhnekamsk
6 - 3
8/12 10:00
Amur Chabarovsk-Lokomotiv Jaroslavl
3 - 2
8/12 13:00
Novokuznetsk-Spartak Moskva
2 - 3
8/12 14:00
Sibir Novosibirsk-HK MVD Tver
1 - 3
9/12 15:00
Avtomobilist Jekaterinburg-Avangard Omsk
0 - 4
9/12 15:00
Metallurg Magnitogorsk-Barys Nur-Sultan
4 - 0
9/12 15:00
Traktor Chelyabinsk-Salavat Yulaev UFA
1 - 4
9/12 17:00
Severstal Cherepovec-Torpedo Nizhny Novgorod
5 - 1
9/12 17:00
SKA St Petersburg-Vitjaz Podolsk
1 - 0
9/12 17:30
Atlant Mytishi-CSKA Moskva
3 - 2
9/12 17:30
Dynamo Moskva-Lada Togliatti
3 - 0
9/12 18:00
Dinamo Minsk-Neftekhimik Nizhnekamsk
3 - 5
9/12 18:30
Dinamo Riga-AK Bars Kazan
2 - 4
10/12 10:00
Amur Chabarovsk-HK MVD Tver
0 - 1
10/12 13:00
Novokuznetsk-Lokomotiv Jaroslavl
0 - 2
10/12 14:00
Sibir Novosibirsk-Spartak Moskva
4 - 6
11/12 15:00
Avtomobilist Jekaterinburg-Barys Nur-Sultan
5 - 2
11/12 15:00
Metallurg Magnitogorsk-Salavat Yulaev UFA
4 - 5
11/12 15:00
Traktor Chelyabinsk-Avangard Omsk
3 - 2
11/12 17:00
Severstal Cherepovec-Vitjaz Podolsk
5 - 1
11/12 17:30
Atlant Mytishi-Torpedo Nizhny Novgorod
2 - 0
11/12 17:30
CSKA Moskva-SKA St Petersburg
2 - 3
11/12 17:30
Dynamo Moskva-Neftekhimik Nizhnekamsk
4 - 0
11/12 18:00
Dinamo Minsk-AK Bars Kazan
1 - 4
11/12 18:30
Dinamo Riga-Lada Togliatti
4 - 1
12/12 08:00
Amur Chabarovsk-Spartak Moskva
3 - 2
12/12 11:00
Novokuznetsk-HK MVD Tver
4 - 2
12/12 12:00
Sibir Novosibirsk-Lokomotiv Jaroslavl
2 - 1
13/12 13:00
Metallurg Magnitogorsk-Lada Togliatti
3 - 2
13/12 13:00
Salavat Yulaev UFA-Barys Nur-Sultan
4 - 1
13/12 13:00
Traktor Chelyabinsk-AK Bars Kazan
1 - 0
13/12 15:00
Severstal Cherepovec-CSKA Moskva
4 - 3
13/12 15:00
SKA St Petersburg-Dynamo Moskva
0 - 2
13/12 15:00
Vitjaz Podolsk-Atlant Mytishi
5 - 4
13/12 16:00
Dinamo Riga-Dinamo Minsk
2 - 0
22/12 18:00
Dinamo Minsk-Dinamo Riga
4 - 1
23/12 14:00
Avangard Omsk-Atlant Mytishi
2 - 4
23/12 14:00
Barys Nur-Sultan-Severstal Cherepovec
3 - 4
23/12 14:00
Sibir Novosibirsk-Novokuznetsk
4 - 3
23/12 15:00
Salavat Yulaev UFA-SKA St Petersburg
6 - 3
23/12 16:00
Lada Togliatti-Metallurg Magnitogorsk
3 - 5
23/12 17:00
AK Bars Kazan-Traktor Chelyabinsk
2 - 1
23/12 17:00
Lokomotiv Jaroslavl-Torpedo Nizhny Novgorod
1 - 0
23/12 17:00
Neftekhimik Nizhnekamsk-Avtomobilist Jekaterinburg
5 - 2
23/12 17:00
Vitjaz Podolsk-HK MVD Tver
2 - 3
23/12 17:30
CSKA Moskva-Spartak Moskva
2 - 1
23/12 18:00
Dinamo Minsk-Dynamo Moskva
2 - 3
25/12 14:00
Avangard Omsk-SKA St Petersburg
2 - 4
25/12 14:00
Barys Nur-Sultan-Atlant Mytishi
4 - 5
25/12 15:00
Salavat Yulaev UFA-Severstal Cherepovec
2 - 3
25/12 16:00
Dinamo Riga-Dynamo Moskva
4 - 5
25/12 16:00
Lada Togliatti-Amur Chabarovsk
4 - 2
25/12 17:00
AK Bars Kazan-Novokuznetsk
4 - 0
25/12 17:00
Lokomotiv Jaroslavl-Traktor Chelyabinsk
5 - 1
25/12 17:00
Neftekhimik Nizhnekamsk-Sibir Novosibirsk
3 - 1
25/12 17:30
CSKA Moskva-Torpedo Nizhny Novgorod
0 - 5
25/12 17:30
HK MVD Tver-Metallurg Magnitogorsk
2 - 0
25/12 17:30
Spartak Moskva-Avtomobilist Jekaterinburg
3 - 2
27/12 12:00
Avangard Omsk-Severstal Cherepovec
3 - 1
27/12 12:00
Barys Nur-Sultan-SKA St Petersburg
1 - 5
27/12 13:00
Salavat Yulaev UFA-Atlant Mytishi
4 - 2
27/12 14:00
Lada Togliatti-Novokuznetsk
3 - 0
27/12 15:00
AK Bars Kazan-Sibir Novosibirsk
5 - 1
27/12 15:00
HK MVD Tver-Avtomobilist Jekaterinburg
1 - 0
27/12 15:00
Lokomotiv Jaroslavl-Metallurg Magnitogorsk
3 - 0
27/12 15:00
Neftekhimik Nizhnekamsk-Amur Chabarovsk
4 - 1
27/12 15:00
Spartak Moskva-Traktor Chelyabinsk
3 - 2
27/12 15:00
Torpedo Nizhny Novgorod-Vitjaz Podolsk
8 - 0
27/12 15:30
CSKA Moskva-Dynamo Moskva
2 - 3
29/12 15:00
Salavat Yulaev UFA-Avangard Omsk
4 - 1
29/12 16:00
Lada Togliatti-Sibir Novosibirsk
5 - 2
29/12 16:30
HK MVD Tver-Traktor Chelyabinsk
1 - 2
29/12 17:00
AK Bars Kazan-Amur Chabarovsk
7 - 2
29/12 17:00
Lokomotiv Jaroslavl-Avtomobilist Jekaterinburg
3 - 1
29/12 17:00
Neftekhimik Nizhnekamsk-Novokuznetsk
4 - 3
29/12 17:00
Severstal Cherepovec-Torpedo Nizhny Novgorod
4 - 3
29/12 17:00
Vitjaz Podolsk-Atlant Mytishi
1 - 5
29/12 17:30
Spartak Moskva-Metallurg Magnitogorsk
1 - 2
29/12 18:30
Dinamo Riga-CSKA Moskva
2 - 3
3/1 08:00
Amur Chabarovsk-Dynamo Moskva
4 - 3
3/1 11:00
Novokuznetsk-Dinamo Riga
3 - 2
3/1 12:00
Sibir Novosibirsk-Dinamo Minsk
0 - 2
3/1 15:00
Atlant Mytishi-Severstal Cherepovec
2 - 1
3/1 15:00
CSKA Moskva-Barys Nur-Sultan
3 - 5
3/1 15:00
HK MVD Tver-Vitjaz Podolsk
6 - 3
3/1 15:00
SKA St Petersburg-Spartak Moskva
2 - 3
3/1 15:00
Torpedo Nizhny Novgorod-Lokomotiv Jaroslavl
5 - 2
4/1 13:00
Avtomobilist Jekaterinburg-AK Bars Kazan
3 - 2
4/1 13:00
Metallurg Magnitogorsk-Neftekhimik Nizhnekamsk
2 - 1
4/1 13:00
Traktor Chelyabinsk-Lada Togliatti
4 - 2
5/1 08:00
Amur Chabarovsk-Dinamo Minsk
3 - 2
5/1 11:00
CSKA Moskva-Avangard Omsk
3 - 1
5/1 11:00
Novokuznetsk-Dynamo Moskva
3 - 4
5/1 12:00
Sibir Novosibirsk-Dinamo Riga
2 - 7
5/1 15:00
Atlant Mytishi-Lokomotiv Jaroslavl
2 - 0
5/1 15:00
Severstal Cherepovec-Spartak Moskva
5 - 2
5/1 15:00
SKA St Petersburg-HK MVD Tver
3 - 0
5/1 15:00
Torpedo Nizhny Novgorod-Barys Nur-Sultan
4 - 2
5/1 15:00
Vitjaz Podolsk-Salavat Yulaev UFA
1 - 5
6/1 11:00
Metallurg Magnitogorsk-AK Bars Kazan
3 - 2
6/1 13:00
Avtomobilist Jekaterinburg-Lada Togliatti
1 - 2
6/1 13:00
Traktor Chelyabinsk-Neftekhimik Nizhnekamsk
2 - 3
7/1 08:00
Amur Chabarovsk-Dinamo Riga
2 - 4
7/1 11:00
Atlant Mytishi-Spartak Moskva
2 - 4
7/1 11:00
Novokuznetsk-Dinamo Minsk
1 - 4
7/1 12:00
Sibir Novosibirsk-Dynamo Moskva
1 - 4
7/1 15:00
Severstal Cherepovec-HK MVD Tver
1 - 3
7/1 15:00
SKA St Petersburg-Lokomotiv Jaroslavl
3 - 1
7/1 15:00
Torpedo Nizhny Novgorod-Avangard Omsk
1 - 2
7/1 15:00
Vitjaz Podolsk-Barys Nur-Sultan
5 - 1
7/1 16:00
CSKA Moskva-Salavat Yulaev UFA
1 - 3
8/1 13:00
Avtomobilist Jekaterinburg-Neftekhimik Nizhnekamsk
2 - 1
8/1 13:00
Metallurg Magnitogorsk-Lada Togliatti
6 - 0
8/1 13:00
Traktor Chelyabinsk-AK Bars Kazan
2 - 5
9/1 15:00
Atlant Mytishi-HK MVD Tver
4 - 1
9/1 15:00
CSKA Moskva-Dinamo Minsk
2 - 1
9/1 15:00
Severstal Cherepovec-Lokomotiv Jaroslavl
2 - 3
9/1 15:00
Spartak Moskva-Dynamo Moskva
4 - 3
9/1 15:00
Torpedo Nizhny Novgorod-Salavat Yulaev UFA
3 - 1
9/1 15:00
Vitjaz Podolsk - Avangard Omsk
 
11/1 10:00
Amur Chabarovsk-Novokuznetsk
1 - 2
11/1 14:00
Avangard Omsk-Salavat Yulaev UFA
3 - 2
11/1 14:00
Barys Nur-Sultan-Sibir Novosibirsk
5 - 0
12/1 16:00
Lada Togliatti-Traktor Chelyabinsk
2 - 3
12/1 17:00
AK Bars Kazan-Avtomobilist Jekaterinburg
1 - 2
12/1 17:00
Neftekhimik Nizhnekamsk-Metallurg Magnitogorsk
3 - 1
12/1 17:00
SKA St Petersburg-CSKA Moskva
3 - 2
12/1 17:00
Vitjaz Podolsk-Severstal Cherepovec
2 - 7
12/1 17:30
HK MVD Tver-Atlant Mytishi
5 - 2
13/1 14:00
Avangard Omsk-Sibir Novosibirsk
4 - 2
13/1 14:00
Barys Nur-Sultan-Novokuznetsk
0 - 3
14/1 15:00
Salavat Yulaev UFA-Amur Chabarovsk
2 - 3
14/1 16:00
Lada Togliatti-Atlant Mytishi
1 - 2
14/1 17:00
AK Bars Kazan-SKA St Petersburg
1 - 2
14/1 17:00
Lokomotiv Jaroslavl-Vitjaz Podolsk
3 - 1
14/1 17:00
Neftekhimik Nizhnekamsk-Severstal Cherepovec
4 - 2
14/1 17:30
Dynamo Moskva-Traktor Chelyabinsk
4 - 3
14/1 17:30
HK MVD Tver-Torpedo Nizhny Novgorod
3 - 6
14/1 17:30
Spartak Moskva-CSKA Moskva
3 - 1
14/1 18:00
Dinamo Minsk-Metallurg Magnitogorsk
1 - 2
14/1 18:30
Dinamo Riga-Avtomobilist Jekaterinburg
4 - 0
15/1 14:00
Avangard Omsk-Novokuznetsk
4 - 2
16/1 12:00
Sibir Novosibirsk-Amur Chabarovsk
4 - 3
16/1 14:00
Lada Togliatti-SKA St Petersburg
1 - 2
16/1 15:00
AK Bars Kazan-Severstal Cherepovec
2 - 1
16/1 15:00
Dynamo Moskva-Metallurg Magnitogorsk
2 - 1
16/1 15:00
HK MVD Tver-CSKA Moskva
1 - 2
16/1 15:00
Lokomotiv Jaroslavl-Torpedo Nizhny Novgorod
2 - 0
16/1 15:00
Neftekhimik Nizhnekamsk-Atlant Mytishi
3 - 4
16/1 15:00
Spartak Moskva-Vitjaz Podolsk
5 - 3
16/1 16:00
Dinamo Minsk-Avtomobilist Jekaterinburg
4 - 0
16/1 16:00
Dinamo Riga-Traktor Chelyabinsk
2 - 3
18/1 10:00
Amur Chabarovsk-Barys Nur-Sultan
5 - 3
18/1 13:00
Novokuznetsk-Avangard Omsk
2 - 3
18/1 14:00
Sibir Novosibirsk-Salavat Yulaev UFA
2 - 4
18/1 16:00
Lada Togliatti-Severstal Cherepovec
1 - 4
18/1 17:00
AK Bars Kazan-Atlant Mytishi
6 - 2
18/1 17:00
Lokomotiv Jaroslavl-CSKA Moskva
1 - 6
18/1 17:00
Neftekhimik Nizhnekamsk-SKA St Petersburg
5 - 6
18/1 17:30
Dynamo Moskva-Avtomobilist Jekaterinburg
2 - 5
18/1 17:30
HK MVD Tver-Vitjaz Podolsk
2 - 3
18/1 17:30
Spartak Moskva-Torpedo Nizhny Novgorod
4 - 3
18/1 18:00
Dinamo Minsk-Traktor Chelyabinsk
1 - 2
18/1 18:30
Dinamo Riga-Metallurg Magnitogorsk
3 - 2
19/1 10:00
Amur Chabarovsk-Barys Nur-Sultan
5 - 8
20/1 13:00
Novokuznetsk-Salavat Yulaev UFA
1 - 6
20/1 14:00
Sibir Novosibirsk-Avangard Omsk
2 - 3
20/1 17:30
Atlant Mytishi-Torpedo Nizhny Novgorod
3 - 2
20/1 17:30
Dynamo Moskva-Dinamo Minsk
5 - 4
20/1 18:30
Dinamo Riga-Spartak Moskva
3 - 2
21/1 15:00
Avtomobilist Jekaterinburg-Neftekhimik Nizhnekamsk
4 - 2
21/1 17:00
Vitjaz Podolsk-Lada Togliatti
6 - 4
21/1 17:30
CSKA Moskva-AK Bars Kazan
3 - 4
22/1 14:00
Avangard Omsk-Amur Chabarovsk
4 - 1
22/1 17:00
Lokomotiv Jaroslavl-HK MVD Tver
1 - 3
22/1 17:30
Dynamo Moskva-Dinamo Riga
4 - 5
22/1 17:30
Spartak Moskva-Dinamo Minsk
6 - 3
23/1 15:00
CSKA Moskva-Lada Togliatti
2 - 0
23/1 15:00
Torpedo Nizhny Novgorod-AK Bars Kazan
2 - 3
23/1 15:00
Vitjaz Podolsk-Neftekhimik Nizhnekamsk
5 - 4
24/1 12:00
Avangard Omsk-Lokomotiv Jaroslavl
3 - 4
24/1 12:00
Barys Nur-Sultan-HK MVD Tver
2 - 4
24/1 13:00
Avtomobilist Jekaterinburg-Amur Chabarovsk
3 - 2
24/1 13:00
Metallurg Magnitogorsk-Sibir Novosibirsk
4 - 3
24/1 13:00
Salavat Yulaev UFA-Spartak Moskva
4 - 3
24/1 13:00
Traktor Chelyabinsk-Novokuznetsk
3 - 4
24/1 15:00
Dynamo Moskva-Atlant Mytishi
4 - 3
24/1 15:00
Severstal Cherepovec-Dinamo Minsk
2 - 3
24/1 15:00
SKA St Petersburg-Dinamo Riga
8 - 1
25/1 17:00
Torpedo Nizhny Novgorod-Lada Togliatti
1 - 2
25/1 17:00
Vitjaz Podolsk-AK Bars Kazan
3 - 2
25/1 17:30
CSKA Moskva-Neftekhimik Nizhnekamsk
4 - 5
26/1 14:00
Avangard Omsk-Spartak Moskva
1 - 2
26/1 14:00
Barys Nur-Sultan-Lokomotiv Jaroslavl
3 - 2
26/1 15:00
Avtomobilist Jekaterinburg-Novokuznetsk
0 - 4
26/1 15:00
Metallurg Magnitogorsk-Amur Chabarovsk
4 - 1
26/1 15:00
Salavat Yulaev UFA-HK MVD Tver
4 - 3
26/1 15:00
Traktor Chelyabinsk-Sibir Novosibirsk
4 - 1
26/1 17:00
Severstal Cherepovec-Dinamo Riga
3 - 4
26/1 17:00
SKA St Petersburg-Dynamo Moskva
1 - 0
26/1 17:30
Atlant Mytishi-Dinamo Minsk
3 - 2
27/1 16:00
Lada Togliatti-AK Bars Kazan
0 - 4
27/1 17:00
Torpedo Nizhny Novgorod-Neftekhimik Nizhnekamsk
5 - 3
27/1 17:30
CSKA Moskva-Vitjaz Podolsk
5 - 2
28/1 14:00
Avangard Omsk-HK MVD Tver
2 - 0
28/1 14:00
Barys Nur-Sultan-Spartak Moskva
9 - 3
28/1 15:00
Avtomobilist Jekaterinburg-Sibir Novosibirsk
3 - 4
28/1 15:00
Metallurg Magnitogorsk-Novokuznetsk
4 - 0
28/1 15:00
Salavat Yulaev UFA-Lokomotiv Jaroslavl
3 - 0
28/1 15:00
Traktor Chelyabinsk-Amur Chabarovsk
0 - 2
28/1 17:00
Severstal Cherepovec-Dynamo Moskva
4 - 3
28/1 17:00
SKA St Petersburg-Dinamo Minsk
2 - 4
28/1 17:30
Atlant Mytishi-Dinamo Riga
5 - 6
1/2 13:00
Novokuznetsk-Sibir Novosibirsk
2 - 3
1/2 14:00
Avangard Omsk-Salavat Yulaev UFA
1 - 3
1/2 15:00
Traktor Chelyabinsk-Avtomobilist Jekaterinburg
4 - 1
1/2 17:00
Lokomotiv Jaroslavl-Severstal Cherepovec
5 - 2
1/2 17:00
Neftekhimik Nizhnekamsk-AK Bars Kazan
3 - 1
1/2 17:00
Vitjaz Podolsk-Torpedo Nizhny Novgorod
1 - 0
1/2 17:30
Atlant Mytishi-HK MVD Tver
2 - 0
1/2 17:30
Spartak Moskva-SKA St Petersburg
5 - 4
1/2 18:30
Dinamo Riga-Dinamo Minsk
5 - 4
2/2 17:30
Dynamo Moskva-CSKA Moskva
3 - 2
3/2 10:00
Amur Chabarovsk-Atlant Mytishi
3 - 4
3/2 13:00
Novokuznetsk-SKA St Petersburg
2 - 3
3/2 14:00
Sibir Novosibirsk-Severstal Cherepovec
3 - 4
3/2 15:00
Traktor Chelyabinsk-Metallurg Magnitogorsk
2 - 5
3/2 16:00
Lada Togliatti-Salavat Yulaev UFA
2 - 5
3/2 17:00
AK Bars Kazan-Barys Nur-Sultan
4 - 1
3/2 17:00
Neftekhimik Nizhnekamsk-Avangard Omsk
1 - 2
3/2 17:30
Lokomotiv Jaroslavl-Spartak Moskva
1 - 3
3/2 18:00
Dinamo Minsk-Torpedo Nizhny Novgorod
2 - 4
3/2 18:30
Dinamo Riga-Vitjaz Podolsk
3 - 1
5/2 10:00
Amur Chabarovsk-Severstal Cherepovec
4 - 3
5/2 13:00
Novokuznetsk-Atlant Mytishi
0 - 1
5/2 14:00
Sibir Novosibirsk-SKA St Petersburg
3 - 0
5/2 15:00
Metallurg Magnitogorsk-Avtomobilist Jekaterinburg
3 - 0
5/2 16:00
Lada Togliatti-Barys Nur-Sultan
1 - 2
5/2 17:00
AK Bars Kazan-Avangard Omsk
3 - 1
5/2 17:00
Neftekhimik Nizhnekamsk-Salavat Yulaev UFA
0 - 2
5/2 17:30
Dynamo Moskva-Vitjaz Podolsk
8 - 3
5/2 17:30
HK MVD Tver-Lokomotiv Jaroslavl
3 - 0
5/2 18:00
Dinamo Minsk-CSKA Moskva
2 - 4
5/2 18:30
Dinamo Riga-Torpedo Nizhny Novgorod
3 - 2
7/2 08:00
Amur Chabarovsk-SKA St Petersburg
3 - 8
7/2 11:00
Novokuznetsk-Severstal Cherepovec
1 - 3
7/2 12:00
Dinamo Minsk-Vitjaz Podolsk
5 - 1
7/2 12:00
Sibir Novosibirsk-Atlant Mytishi
3 - 7
7/2 13:00
AK Bars Kazan-Salavat Yulaev UFA
1 - 4
7/2 13:00
Avtomobilist Jekaterinburg-Traktor Chelyabinsk
6 - 2
7/2 14:00
Lada Togliatti-Avangard Omsk
3 - 2
7/2 15:00
Dynamo Moskva-Torpedo Nizhny Novgorod
4 - 3
7/2 15:00
Neftekhimik Nizhnekamsk-Barys Nur-Sultan
4 - 2
7/2 15:00
Spartak Moskva-HK MVD Tver
2 - 8
7/2 16:00
Dinamo Riga-CSKA Moskva
1 - 2
3/3 14:00
Avangard Omsk-Dinamo Riga
3 - 5
3/3 14:00
Barys Nur-Sultan-Dinamo Minsk
5 - 3
3/3 15:00
Salavat Yulaev UFA-Dynamo Moskva
3 - 0
3/3 17:00
Lokomotiv Jaroslavl-Lada Togliatti
5 - 2
3/3 17:00
Severstal Cherepovec-Metallurg Magnitogorsk
1 - 2
3/3 17:00
SKA St Petersburg-Traktor Chelyabinsk
7 - 5
3/3 17:00
Torpedo Nizhny Novgorod-Sibir Novosibirsk
1 - 4
3/3 17:00
Vitjaz Podolsk-Amur Chabarovsk
2 - 1
3/3 17:30
Atlant Mytishi-Avtomobilist Jekaterinburg
3 - 2
3/3 17:30
CSKA Moskva-Novokuznetsk
1 - 3
3/3 17:30
HK MVD Tver-Neftekhimik Nizhnekamsk
3 - 2
3/3 17:30
Spartak Moskva-AK Bars Kazan
1 - 3
5/3 14:00
Avangard Omsk-Dynamo Moskva
2 - 3
5/3 14:00
Barys Nur-Sultan-Dinamo Riga
3 - 5
5/3 15:00
Salavat Yulaev UFA-Dinamo Minsk
4 - 1
5/3 17:00
Lokomotiv Jaroslavl-Neftekhimik Nizhnekamsk
0 - 2
5/3 17:00
Severstal Cherepovec-Avtomobilist Jekaterinburg
2 - 3
5/3 17:00
SKA St Petersburg-Metallurg Magnitogorsk
3 - 2
5/3 17:00
Torpedo Nizhny Novgorod-Amur Chabarovsk
2 - 4
5/3 17:00
Vitjaz Podolsk-Novokuznetsk
2 - 1
5/3 17:30
Atlant Mytishi-Traktor Chelyabinsk
3 - 1
5/3 17:30
CSKA Moskva-Sibir Novosibirsk
4 - 2
5/3 17:30
HK MVD Tver-AK Bars Kazan
2 - 3
5/3 17:30
Spartak Moskva-Lada Togliatti
6 - 2
7/3 11:00
CSKA Moskva-Amur Chabarovsk
4 - 0
7/3 12:00
Avangard Omsk-Dinamo Minsk
2 - 3
7/3 12:00
Barys Nur-Sultan-Dynamo Moskva
5 - 2
7/3 13:00
Salavat Yulaev UFA-Dinamo Riga
6 - 4
7/3 15:00
Atlant Mytishi-Metallurg Magnitogorsk
4 - 1
7/3 15:00
HK MVD Tver-Lada Togliatti
3 - 2
7/3 15:00
Lokomotiv Jaroslavl-AK Bars Kazan
4 - 1
7/3 15:00
Severstal Cherepovec-Traktor Chelyabinsk
3 - 1
7/3 15:00
SKA St Petersburg-Avtomobilist Jekaterinburg
1 - 2
7/3 15:00
Spartak Moskva-Neftekhimik Nizhnekamsk
2 - 3
7/3 15:00
Torpedo Nizhny Novgorod-Novokuznetsk
4 - 2
7/3 15:00
Vitjaz Podolsk-Sibir Novosibirsk
5 - 2

Speltips på Belgien EM 2020 – odds & matcher

Det finns inga speltips på Belgien EM 2020 – odds & matcher just nu
Belgien EM 2020 – odds & matcher

Odds och Belgiens chans i EM 2020

Med ett VM-brons i bagaget är Belgien en given medaljkandidat även i fotbolls-EM 2020. Men frågan om man kan gå hela vägen. Belgien har laget för det men det är många lag som aspirerar på medaljerna i detta mästerskap. Och Unibet odds på att Belgien kan vinna EM speglar just detta. Just nu ger spelbolaget hela 8,00 gånger pengarna att Belgien går hela vägen och vinner EM-guldet.

Odds på Belgien i EM 2020
Att vinna EM-guld8.00 Unibet

Odds från Unibet den 22 oktober 15:30

Kort fakta om Belgien

SmeknamnDe röda djävlarna
EM-turneringar5
Bästa placeringTvåa (1980)
FörbundskaptenRoberto Martínez
Skyttekung i EM-kvalet & Nations League
Så tog sig Belgien till EM 2020Vinnare av kvalgrupp H

Belgiens EM-trupp

Belgien har inte tagit ut någon EM-trupp ännu. Se nedan för vilka spelare som varit tongivande för Belgien och vilka spelare som väntas vara med i en EM-startelva.

Startelva & uppställning (preliminär)

Nedanstående startelva och uppställning är baserad på Belgien ställt upp tidigare i EM-kvalet och Nations League. Med spelare som vi förväntar oss att Belgien tar ut till fotbolls-EM.

Formation: 3-4-3

Thibaut Courtois

Toby Alderweireld – Thomas Vermaelen – Jan Vertonghen

Thomas Meunier – Leander Dendoncker – Youri Tielemans – Thorgan Hazard

Kevin De Bruyne – Romelu Lukaku – Eden Hazard

Viktiga spelare

Eden Hazard

När Eden Hazard spelade för Chelsea så ansågs han vara den bästa spelare i Premier League och en av de bättre i världen. Och tog i somras över Cristiano Ronaldos plats i Real Madrid. Är en irrationell spelare med fart, bra spelförståelse, är duktig på att dribbla och har en näsa för mål. Hazard kan spela som både offensiv mittfältare eller anfallare, oftast med utgångspunkt till vänster.

Kevin De Bruyne

Kevin De Bruyne har de senaste åren växt fram som en av de bästa mittfältarna i hela världen. I klubblaget Manchester City har De Bruyne verkligen blommat ut och har idag en patenterat passningsfot som inte många i världen kan mäta sig med. De Bruyne kan också göra sin man på mittfältet och är inte rädd för att utmana när det behövs.

Thibaut Courtois

Courtois har de senaste åren klassats en av de bästa målvakterna i världen Idag vaktar han kassen i Real Madrid men har tidigare representerat både Chelsea och Atlético Madrid. Courtois gjorde flest räddningar i VM 2018 och var en stor del i att Belgien tog ett brons och kommer vara lika viktig för framgångarna i EM 2020.

Belgiens EM-kval och Nations League

Det var inte många som höjde på ögonbrynet när Belgien var den första nationen som säkrade en EM-plats. När laget tog sin åttonde raka seger, och vann över San Marino med hela 9-0, i EM-kvalet så var det klappat och klart.

I Nations League så gjorde Belgien inte bort sig men blev ”bara” grupptvåa efter Schweiz, i grupp 2 i den högsta divisionen. En förlust på fyra matcher blev det men det räckte inte för att gå vidare till slutspelet eller play-off från gruppen.

Belgiens EM-historia

Belgien gjorde EM-debut år 1972 då man arrangerade mästerskapet. Och det blev succé direkt när man tog sig till en bronsmatch där man besegrade Ungern med 2-1. Belgien lyckades därefter att kvala till EM 1980 i Italien och återigen blev den en mästerskapssuccé och gick hela vägen till finalen men förlorade mot Västtyskland med 1-2. Men i det efterföljande mästerskapet 1984 så blev det respass redan i gruppspelet.

Efter framgångsrika under 70- och 80-talet så lyste Belgien med sin frånvaro i EM-sammanhang. Och när man återigen stod som arrangör år 2000 tillsammans med Holland så var Belgien tillbaka i EM. Men även denna gång så tog man sig inte förbi gruppspelet, och återkomsten blev ingen succé trots hemmaplan.

Under 2010-talet så har en gyllene generation växt fram för Belgien med spelare som Eden Hazard, Kevin De Bruyne och Thibaut Courtois. Och Belgien kvalade till EM 2016 i överlägsen stil. Förväntningarna var stora på ett stjärnspäckat Belgien som tog sig till en kvartsfinal, men gick där bet mot överraskningen Wales och förlorade med 1-3. Ett snöpligt uttåg som Belgien revanscherade sig ifrån genom att ta ett bron i fotbolls-VM 2018.

Belgiens främsta EM-meriter

1972 – Trea
1980 – Tvåa