Sverige

Spelschema, resultat och odds

SpeltidLag
1
X
2
Tv-kanalResultat
28/10 20:00
ADO Den Haag-PSV Eindhoven
0 - 2
28/10 20:00
Volendam-Willem II
2 - 2
29/10 20:00
Heerenveen-Vitesse
0 - 2
29/10 20:00
Heracles Almelo-Ajax
1 - 3
29/10 20:00
NAC Breda-Twente
0 - 1
29/10 20:00
NEC Nijmegen-Groningen
2 - 2
29/10 20:00
Sparta Rotterdam-Feyenoord
2 - 1
30/10 20:00
De Graafschap-Utrecht
0 - 2
7/11 20:45
De Graafschap-NAC Breda
0 - 2
8/11 18:45
NEC Nijmegen-PSV Eindhoven
1 - 0
8/11 19:45
Heracles Almelo-Vitesse
0 - 0
8/11 20:45
Willem II-Roda
2 - 1
9/11 14:30
Ajax-Sparta Rotterdam
5 - 2
9/11 14:30
Feyenoord-Utrecht
5 - 2
9/11 14:30
Groningen-Volendam
5 - 0
9/11 16:30
ADO Den Haag-Heerenveen
0 - 1
14/11 20:45
NAC Breda-Heracles Almelo
3 - 0
15/11 18:45
ADO Den Haag-Willem II
0 - 1
15/11 19:45
Heerenveen-Utrecht
3 - 2
15/11 19:45
Sparta Rotterdam-Volendam
4 - 0
15/11 20:45
Roda-NEC Nijmegen
3 - 0
16/11 12:30
Ajax-PSV Eindhoven
4 - 1
16/11 14:30
Groningen-De Graafschap
3 - 0
16/11 14:30
Twente-Feyenoord
1 - 1
21/11 20:45
Volendam-Roda
3 - 1
22/11 18:45
NAC Breda-NEC Nijmegen
1 - 1
22/11 19:45
PSV Eindhoven-Heracles Almelo
4 - 0
22/11 19:45
Twente-Heerenveen
6 - 0
22/11 20:45
De Graafschap-Sparta Rotterdam
3 - 3
23/11 12:30
Feyenoord-ADO Den Haag
3 - 1
23/11 14:30
Utrecht-Vitesse
4 - 0
23/11 14:30
Willem II-Groningen
3 - 0
29/11 18:45
De Graafschap-Roda
1 - 1
29/11 19:45
ADO Den Haag-Twente
1 - 2
29/11 19:45
Heracles Almelo-Willem II
1 - 0
29/11 20:45
Heerenveen-PSV Eindhoven
2 - 2
30/11 12:30
Ajax-Utrecht
1 - 1
30/11 12:30
Vitesse-Feyenoord
1 - 1
30/11 14:30
NEC Nijmegen-Volendam
6 - 1
30/11 14:30
Sparta Rotterdam-NAC Breda
4 - 0
6/12 19:45
PSV Eindhoven-Groningen
4 - 2
6/12 19:45
Roda-Vitesse
3 - 0
6/12 19:45
Twente-Sparta Rotterdam
6 - 2
7/12 12:30
Volendam-Ajax
1 - 2
7/12 14:30
Feyenoord-De Graafschap
1 - 3
7/12 14:30
NAC Breda-ADO Den Haag
0 - 4
7/12 14:30
NEC Nijmegen-Utrecht
1 - 2
7/12 14:30
Willem II-Heerenveen
1 - 3
12/12 20:45
Ajax-NAC Breda
3 - 0
13/12 18:45
ADO Den Haag-Roda
1 - 1
13/12 19:45
Heerenveen-De Graafschap
2 - 0
13/12 19:45
Willem II-NEC Nijmegen
1 - 2
14/12 12:30
Vitesse-PSV Eindhoven
1 - 1
14/12 14:30
Groningen-Twente
1 - 4
14/12 14:30
Heracles Almelo-Sparta Rotterdam
2 - 1
14/12 14:30
Utrecht-Volendam
0 - 0
19/12 20:45
AZ Alkmaar-Utrecht
2 - 0
20/12 18:45
Sparta Rotterdam-Heerenveen
4 - 1
20/12 19:45
NAC Breda-Vitesse
2 - 0
20/12 20:45
Roda-Groningen
2 - 5
21/12 12:30
De Graafschap-Ajax
0 - 6
21/12 12:30
NEC Nijmegen-ADO Den Haag
0 - 0
21/12 14:30
PSV Eindhoven-Feyenoord
1 - 0
21/12 14:30
Twente-Willem II
2 - 0
21/12 14:30
Volendam-Heracles Almelo
3 - 1
26/12 14:30
Feyenoord-NAC Breda
3 - 1
27/12 18:45
PSV Eindhoven-Twente
0 - 0
27/12 19:45
Heracles Almelo-De Graafschap
0 - 0
27/12 19:45
Willem II-Sparta Rotterdam
3 - 2
27/12 20:45
Vitesse-Volendam
3 - 1
28/12 12:30
Ajax-ADO Den Haag
3 - 0
28/12 14:30
AZ Alkmaar-NEC Nijmegen
1 - 0
28/12 14:30
Utrecht-Roda
3 - 1
28/12 16:30
Groningen-Heerenveen
2 - 3
16/1 20:45
Heerenveen-Feyenoord
3 - 1
17/1 18:45
De Graafschap-Willem II
1 - 0
17/1 19:45
ADO Den Haag-Heracles Almelo
2 - 2
17/1 19:45
Twente-Vitesse
2 - 1
17/1 20:45
NAC Breda-Utrecht
1 - 1
18/1 12:30
Roda-PSV Eindhoven
1 - 1
18/1 14:30
NEC Nijmegen-Ajax
2 - 4
18/1 14:30
Sparta Rotterdam-Groningen
1 - 1
18/1 14:30
Volendam-AZ Alkmaar
0 - 2
24/1 18:45
Heerenveen-Roda
2 - 0
24/1 19:45
AZ Alkmaar-De Graafschap
2 - 0
24/1 19:45
PSV Eindhoven-NAC Breda
2 - 2
24/1 20:45
Feyenoord-Willem II
1 - 1
25/1 12:30
Vitesse-NEC Nijmegen
0 - 0
25/1 14:30
Groningen-Ajax
1 - 0
25/1 14:30
Heracles Almelo-Twente
1 - 2
25/1 14:30
Utrecht-Sparta Rotterdam
3 - 3
25/1 14:30
Volendam-ADO Den Haag
0 - 1
30/1 20:45
Roda-Heracles Almelo
3 - 1
31/1 18:45
ADO Den Haag-Groningen
0 - 1
31/1 19:45
NAC Breda-Volendam
1 - 1
31/1 19:45
Willem II-Vitesse
0 - 2
31/1 20:45
Ajax-Heerenveen
0 - 1
1/2 12:30
Twente-Utrecht
0 - 0
1/2 14:30
De Graafschap-PSV Eindhoven
0 - 3
1/2 14:30
NEC Nijmegen-Feyenoord
1 - 0
1/2 14:30
Sparta Rotterdam-AZ Alkmaar
0 - 2
7/2 18:45
Roda-Sparta Rotterdam
0 - 1
7/2 19:45
AZ Alkmaar-Willem II
3 - 1
7/2 19:45
Heerenveen-NAC Breda
3 - 1
7/2 20:45
Heracles Almelo-NEC Nijmegen
1 - 1
8/2 12:30
Utrecht-ADO Den Haag
3 - 1
8/2 12:30
Vitesse-Ajax
4 - 1
8/2 14:30
De Graafschap-Twente
2 - 2
8/2 14:30
Feyenoord-Groningen
0 - 0
8/2 14:30
Volendam-PSV Eindhoven
3 - 5
13/2 20:45
Willem II-Utrecht
0 - 2
14/2 18:45
ADO Den Haag-De Graafschap
1 - 0
14/2 19:45
PSV Eindhoven-AZ Alkmaar
2 - 2
14/2 19:45
Twente-Volendam
2 - 1
14/2 20:45
NAC Breda-Roda
1 - 0
15/2 12:30
Ajax-Feyenoord
2 - 0
15/2 14:30
Groningen-Heracles Almelo
2 - 0
15/2 14:30
NEC Nijmegen-Heerenveen
1 - 1
15/2 14:30
Sparta Rotterdam-Vitesse
0 - 0
20/2 20:45
Vitesse-Roda
3 - 0
21/2 18:45
Heerenveen-Willem II
3 - 1
21/2 19:45
ADO Den Haag-NAC Breda
1 - 1
21/2 19:45
Heracles Almelo-AZ Alkmaar
0 - 2
21/2 21:10
Groningen-PSV Eindhoven
0 - 1
22/2 14:30
De Graafschap-Feyenoord
0 - 2
22/2 14:30
Sparta Rotterdam-Twente
1 - 2
22/2 14:30
Utrecht-NEC Nijmegen
0 - 2
22/2 16:30
Ajax-Volendam
2 - 1
27/2 20:45
PSV Eindhoven-Heerenveen
2 - 3
28/2 18:45
Willem II-Heracles Almelo
0 - 3
28/2 19:45
NAC Breda-Sparta Rotterdam
3 - 1
28/2 19:45
Roda-De Graafschap
3 - 1
28/2 20:45
AZ Alkmaar-Groningen
3 - 0
1/3 12:30
Utrecht-Ajax
0 - 2
1/3 14:30
Feyenoord-Vitesse
2 - 2
1/3 14:30
Twente-ADO Den Haag
1 - 0
1/3 14:30
Volendam-NEC Nijmegen
1 - 1
6/3 20:45
Sparta Rotterdam-Willem II
0 - 1
7/3 18:45
Heerenveen-Groningen
2 - 1
7/3 19:45
De Graafschap-Heracles Almelo
1 - 0
8/3 12:30
ADO Den Haag-Ajax
1 - 1
8/3 14:30
NAC Breda-Feyenoord
1 - 2
8/3 14:30
NEC Nijmegen-AZ Alkmaar
0 - 1
8/3 14:30
Roda-Utrecht
0 - 0
8/3 14:30
Volendam-Vitesse
1 - 0
8/3 16:30
Twente-PSV Eindhoven
1 - 1
13/3 20:45
Groningen-Roda
2 - 0
14/3 18:45
Vitesse-NAC Breda
0 - 3
14/3 19:45
Heerenveen-Sparta Rotterdam
5 - 1
14/3 19:45
Willem II-Twente
0 - 2
14/3 20:45
Heracles Almelo-Volendam
1 - 1
15/3 12:30
Feyenoord-PSV Eindhoven
1 - 0
15/3 14:30
ADO Den Haag-NEC Nijmegen
3 - 0
15/3 14:30
Ajax-De Graafschap
3 - 0
15/3 14:30
Utrecht-AZ Alkmaar
0 - 1
20/3 20:45
De Graafschap-Heerenveen
2 - 0
21/3 18:45
NEC Nijmegen-Willem II
0 - 0
21/3 19:45
PSV Eindhoven-Vitesse
2 - 0
21/3 20:45
Sparta Rotterdam-Heracles Almelo
1 - 0
22/3 12:30
Roda-ADO Den Haag
2 - 0
22/3 14:30
AZ Alkmaar-Feyenoord
0 - 0
22/3 14:30
NAC Breda-Ajax
0 - 3
22/3 14:30
Twente-Groningen
2 - 1
22/3 14:30
Volendam-Utrecht
0 - 0
3/4 20:45
NEC Nijmegen-Twente
1 - 1
4/4 18:45
Utrecht-Groningen
0 - 1
4/4 19:45
AZ Alkmaar-ADO Den Haag
4 - 1
4/4 19:45
Heracles Almelo-Heerenveen
1 - 1
4/4 20:45
Sparta Rotterdam-PSV Eindhoven
0 - 2
5/4 12:30
Roda-Ajax
1 - 2
5/4 14:30
Vitesse-De Graafschap
0 - 0
5/4 14:30
Volendam-Feyenoord
2 - 1
5/4 14:30
Willem II-NAC Breda
2 - 0
10/4 20:45
NAC Breda-AZ Alkmaar
0 - 1
11/4 18:45
De Graafschap-NEC Nijmegen
2 - 2
11/4 19:45
ADO Den Haag-Sparta Rotterdam
1 - 2
11/4 19:45
PSV Eindhoven-Utrecht
2 - 0
11/4 20:45
Twente-Roda
4 - 2
12/4 14:30
Feyenoord-Heracles Almelo
5 - 1
12/4 14:30
Groningen-Vitesse
2 - 3
12/4 14:30
Heerenveen-Volendam
1 - 0
12/4 16:30
Ajax-Willem II
7 - 0
17/4 20:45
Heracles Almelo-NAC Breda
4 - 0
18/4 18:45
NEC Nijmegen-Roda
1 - 1
18/4 19:45
De Graafschap-Groningen
0 - 1
18/4 20:45
AZ Alkmaar-Vitesse
1 - 2
18/4 20:45
Feyenoord-Twente
1 - 0
19/4 14:30
Utrecht-Heerenveen
2 - 1
19/4 14:30
Volendam-Sparta Rotterdam
3 - 0
19/4 14:30
Willem II-ADO Den Haag
3 - 3
19/4 16:30
PSV Eindhoven-Ajax
6 - 2
24/4 20:45
Sparta Rotterdam-De Graafschap
0 - 0
25/4 18:45
Roda-Volendam
1 - 1
25/4 19:45
Heerenveen-Twente
1 - 1
25/4 19:45
NEC Nijmegen-NAC Breda
2 - 3
25/4 20:45
Heracles Almelo-PSV Eindhoven
0 - 2
26/4 12:30
ADO Den Haag-Feyenoord
2 - 3
26/4 14:30
Ajax-AZ Alkmaar
1 - 1
26/4 14:30
Groningen-Willem II
0 - 0
26/4 14:30
Vitesse-Utrecht
6 - 1
3/5 14:30
Heerenveen-ADO Den Haag
2 - 2
3/5 14:30
NAC Breda-De Graafschap
0 - 1
3/5 14:30
PSV Eindhoven-NEC Nijmegen
1 - 1
3/5 14:30
Roda-Willem II
0 - 1
3/5 14:30
Sparta Rotterdam-Ajax
4 - 0
3/5 14:30
Twente-AZ Alkmaar
3 - 0
3/5 14:30
Utrecht-Feyenoord
2 - 2
3/5 14:30
Vitesse-Heracles Almelo
1 - 0
3/5 14:30
Volendam-Groningen
0 - 1
10/5 14:30
ADO Den Haag-Vitesse
3 - 1
10/5 14:30
Ajax-Twente
1 - 0
10/5 14:30
AZ Alkmaar-Heerenveen
3 - 1
10/5 14:30
De Graafschap-Volendam
2 - 2
10/5 14:30
Feyenoord-Roda
2 - 3
10/5 14:30
Groningen-NAC Breda
1 - 0
10/5 14:30
Heracles Almelo-Utrecht
1 - 1
10/5 14:30
NEC Nijmegen-Sparta Rotterdam
1 - 1
10/5 14:30
Willem II-PSV Eindhoven
0 - 3

Speltips på Sverige

Det finns inga speltips på Sverige just nu
Alla speltips på Fotbolls-EM

Nyheter om Sverige

Säker seger över Färöarna med klara 3-0
Sverige klara för fotbolls-EM 2020
Truppen mot Rumänien och Färöarna
Fler nyheter i EM-Bloggen

Om Sverige

Sverige